Witamy na stronie
Parafii Św. Wawrzyńca w Sochaczewie
Msze Święte:
Dni powszednie:
6:30, 7:00, 7:30, 8:00, 17:30, 18:00

Niedziele i Święta:
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 16:30, 18:00

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMNETU - CODZIENNIE OD 08:30 do 17:00
Kancelaria Parafialna czynna:
w dni powszednie od 10:00 do 12:00
oraz od 16:00 do 17:00
(z wyjątkiem świąt kościelnych i pierwszych piątków miesiąca)

W ważniejszych sprawach Ks. Proboszcz przyjmuje w godz. 8:30-9:00
"Spraw, abyśmy miłowali to, co on miłował, i wypełniali to, czego uczył" tel.: (46) 862 31 80

proboszcz

Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela W. Postu –18 .02.2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela W. Postu –18 .02.2018 r.

 

  1. Zapraszamy na:

– Gorzkie Żale – dzisiaj o godz. 17.30.

– Drogę Krzyżową – w piątek dla dzieci o godz. 16.30

– dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30.

 

  1. W tygodniu:

– w środę o godz. 18.00 – Nowennę do M. B. Nieustającej Pomocy.

– w czwartek – święto Katedry św. Piotra.

 

  1. Wielka radością dla całej wspólnoty parafialnej było całonocne czuwanie w kaplicy M.B. Jasnogórskiej. W tym roku do Częstochowy udało się 15 autokarów.

Już dzisiaj zachęcamy, aby w ramach urlopu sierpniowego, od 5 do 15 sierpnia zostać pątnikiem – pielgrzymem. Jest tak wiele intencji, które możemy ponieść przed oblicze M. B. Królowej Polski. Planujmy sobie czas na pieszą pielgrzymkę.

 

  1. W przyszłą niedzielę – zbiórka do puszek – Pomoc Kościołowi w świecie.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego, składane do puszki stojącej przy Krzyżu, leżącym na posadzce kościoła.

 

  1. W sklepiku:

– prasa katolicka.

 

  1. W tym tygodniu odeszli do wieczności …

Intencje Mszy Świętych

 Intencje Mszy Świętych

Od 18 lutego do 24 lutego 2018 roku

Niedziela – 18  lutego 2018   I NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU 6:30 + Halinę Bronisławę Mirecką – greg 18

8:00 + Tadeusza, Józefa, Mariannę Grabarków

8:00 + Danutę Pietrzak greg 18

9:30 + Genowefę i antoniego Marciniaków

11:00 + Juliannę i Józefa Nowak

12:30 * Za Parafian

12:30 + Zuzannę Zielińską w 6 rocz. śm

16:30 + Henryka Petrykowskiego w 6 rocz. śm, Stanisławy, Kazimierza Petrykowskich

18:00 + Józefę w 2 rocz. sm, Eugeniusza Plichta

Poniedziałek – 19 lutego 2018

6:30 +  Sabinę Okulską, Wiesławę Lubomirę Antoniego Okulskich, Piotra Okulskich

7:00 + Adama Laskowskiego w 14 rocz. śm

7:30 + Halinę Bronisławę Mirecką – greg 19

17:30 + Danutę Pietrzak greg 19

18:00 + Ryszarda Denisiewicza, Tadeusza, Tomasza Denisiewiczów

Wtorek – 20 lutego 2018

6:30 + Jana i Bronisławę Tynkowskich

7:00 + Grażynę Feliga w 20 rocz. sm

7:30 + Halinę Bronisławę Mirecką greg 20

17:30 + Danutę Pietrzak greg 20

18:00 + o szczęście wieczne dla Ojca Prof. Leona Dyczewskiego w 2 rocz. sm, Bolesława Dyczewskiego w 73 rocz. sm

Środa – 21 lutego 2018

6:30 + Halinę Bronisławę Mirecką greg 21

7:00 + dusze w czyśćcu cierpiące i rodziców Gołębiowskich

7.30 + Zofię Skupińską w 12 rocz. sm

17:30 + Danutę Pietrzak greg 21

18:00 + Nowenna

Czwartek 22 lutego 2018

6:30 + Halinę Bronisławę Mirecką greg 22

7:00 + Jacka Jaksch

7:30 + Izabelę Błaszczyk w 10 rocz. sm i Wacława Błaszczyka

17:30+ Danutę Pietrzak greg 22

18:00 + Janinę w 1 rocz. sm Bieńków, Waldemara Rednowskiego

 

Piątek – 23 lutego 2018

6:30 + Halinę Bronisławę Mirecką greg 23

7:00 * O Boże błog dla Mieczysławy

7:30 + Arkadiusza Gregorowicz

17:30 + Danutę Pietrzak greg 23

18:00 + Ks. Macieja cholewę int . imieninowa

Sobota 24 lutego 2018

6:30 * O boże błg. dla Beaty

7:00 + Halinę Bronisławę Mirecką greg 24

7:00 + Alicję i Tadeusza Buczek z rodzicami

7:30 + Danutę Pietrzak greg 24

17:30 + Gabriela Sykurskiego

18:00 + Roberta Łątka int. od kolegów i koleżanek z pracy

                           „Niech EUCHARYSTIA kształtuje Wasze ŻYCIE …”

                                                                                                                                 św. Jan Paweł II

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

 

  1. Karol Grygo z ul. Korczaka
  2. Jolanta Wójcicka z ul. Senatorskiej
  3. Marek Zawadzki z ul. Żeromskiego
  4. Bożena Rogowska z ul.Zawadzkiego
  5. Piotr Jakub Kozłowski z ul. Żeromskiego

Spotkania Grup Parafialnych w roku 2017 /2018

Spotkania Grup Parafialnych w roku 2017 /2018

 

  1. Dzieci:

– Ministranci i kandydaci – sobota 9.00 – na plebanii / Ks. Jarosław /

– Bielanki – II i IV sobota 9.00 –  / Ks. Łukasz, P. Agnieszka /

– Scholka Dziecieca AWE – sobota 10.00 – sala chóru

Ks. Tomasz, S. Lidia, Pani Ania, Pan Piotr /

– Oaza Dzieci Bożych – sobota 10.00 – Ks. Łukasz, Ks. Tomasz

i p. Agnieszka.

– Wspólnoty Różańcowe – w szkołach – / katechetki /

 

  1. Młodzież:

– Oaza Młodzieżowa – piątek 19.00 – na plebanii / Ks. Tomasz /

– Lektorzy – piątek 19.00 – kaplica na plebanii / Ks. Jarosław/

– Schola Młodzieżowa EMMANUEL– piątek 18.30 – sala chóru

/ Ks. Tomasz /

 

  1. Dorośli

– Stowarzyszenie Rodzin Katolickich – II poniedziałek miesiąca

– plebania / Ks. Dariusz/

– Oaza Rodzin – w domach / Ks. Łukasz, Ks. Tomasz /

– Chór Parafialny – czwartek 18.00 – sala chóru

/ P. Czesław Cieślak, P. Organista, Ks. Prob./

– Wspólnoty Różańcowe – II sobota m-ca 14.00 – kaplica M.B.

/ Pani Ela Małecka, Ks. Prob./

– Rycerstwo Niepokalanej – I sobota miesiąca – 6.30 – kaplica M.B.

/ Ks. Dariusz/

– AA – niedziela 10.00; środa 18.00 – na plebanii / Ks. Dariusz /

– Totus Tuus – okazjonalnie / Ks. Jarosław/

– Asysta Kościelna – okazjonalnie / Ks. Jarosław/

– Rodzina Radia Maryja – 1-szy poniedziałek – 18.00

kościół i Ostoja / Ks. Dariusz/

– Caritas / Świetlica, Jadłodajnia, Sklepik, Chorzy/ – Ks. Łukasz

 

 

Każdy jest zaproszony do uczestnictwa w tych grupach!

Znajdź swoje miejsce w parafii !

Duszpasterstwo w par. św. Wawrzyńca w Sochaczewie A.D. 2017/2018

Duszpasterstwo w par. św. Wawrzyńca w Sochaczewie              A.D. 2017/2018

 

  1. Lektorzy – piątek 19.00

Ministranci –  sobota 9.00 ; kandydaci – sobota – 10.00 – Ks. Jarosław

  1. Asysta – Ks. Jarosław
  2. Totus Tuus – Ks. Jarosław
  3. Chór Parafialny – czwartek g. 18.00 – Ks. Proboszcz, Pan Organista, p. Cz. Cieślak
  4. Schola Młodzieżowa – piątek 18.30 – Ks. Tomasz
  5. Scholka Dziecięca – sobota 10.00 – S. Lidia CR, p. Ania O., p. Piotr, Ks. Tomasz
  6. Bielanki – II i IV sobota m-ca g. 9.00 – p. Agnieszka, Ks. Łukasz
  7. AA – Ks. Dariusz
  8. Oaza Młodzieżowa – piątek 19.00 – Ks. Tomasz

Oaza Dzieci Bożych – sobota g.10.00 – Ks. Łukasz, Ks. Tomasz i p. Agnieszka

Oaza Rodzin – Ks. Łukasz, Ks. Tomasz.

  1. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich – II poniedziałek m-ca 19.00, Ks. Dariusz
  2. Caritas: Świetlica, Jadłodajnia, Sklepik,

Chorzy – Msza św. i spotkanie w III sobotę miesiąca g. 10.00

Obiady dla dzieci w szkołach – Ks. Łukasz

  1. Wspólnoty Różańcowe – II sobota m-ca g. 14.00 – Ks. Proboszcz
  2. Pielgrzymka Piesza – Grupa Błękitna – Ks. Łukasz
  3. Rodzina Radia Maryja – I poniedz. m-ca g. 18.00 – Ks. Dariusz
  4. Rycerstwo Niepokalanej – I sobota m-ca g. 6.30 – Ks. Dariusz

 

 

Odpowiedzialny za kancelarię – Ks. Dariusz

Gablota przed i w kościele, na plebani oraz Ewangelizacja wizualna – Ks. Jarosław

Opieka nad Ostoją św. Dominika – Ks. Tomasz

Dekoracje okolicznościowe i świąteczne – Ks. Jarosław

Odpowiedzialny za Nabożeństwo Fatimskie – wszyscy

Odpowiedzialny za salę ministrantów przy kancelarii i zakrystię – Ks. Jarosław

Odpowiedzialny za salkę AA – Ks. Dariusz

Nagłośnienie procesyjne – Ks. Łukasz

Odpowiedzialny za bierzmowanie – Ks. Jarosław

Przygotowanie adoracji na I-szą  niedzielę miesiąca – Ks. Dariusz

Msza dla dzieci  – Ks. Tomasz

Odpowiedzialny za I-szą Komunię św. – Ks. Tomasz

Odpowiedzialny za chrzty – spotkania I wtorek m-ca g. 18.30.- Ks. Dariusz

Odpowiedzialny za nauki przedmałżeńskie – Ks. Łukasz

Rozliczenia i grafiki – Ks. Jarosław

Odpowiedzialny za Orszak Trzech Króli – Ks. Tomasz

 

Dyżur w konfesjonale – wg grafiku.

 

Dyżur w kancelarii – 10.00 – 12,00; 16.00 – 17.00

– także poza godzinami dyżurny czuwa na plebanii.

 

 

 

 

 

Nazwisko imię Radnych Rady Parafialnej od 31.08.2016 r.

  Nazwisko imię Radnych Rady Parafialnej od 31.08.2016 r.  

                 Rejon.

 
 

 

 

Za Bzurą:

 

 

   
1. Karczewski Jerzy Kuznocin  
2. Ostrowska Alina Kuznocin  
3. Parśniak Teresa ul. Pułaskiego  
   

Czerwonka Parcel:

 

   
4. Kiewel Grażyna Czerwonka P.  
5. Nagłowska Rita Czerwonka P.  
6. Gontarz Bogumiła Czerwonka P.  
   

Wójtówka, Sochaczew Wieś:

 

   
7.   Jóźwiak  Katarzyna Wójtówka, Sochaczew Wieś.  
   

Prawa strona od Warszawskiej:

 

   
8. Fortuna Zbigniew Ul. Olimpijska – za Stadionem  
9. Tekliński Marek Ul. Piłsudskiego / Ogrodnik/  
10. Duński Stanisław Ul. Piłsudskiego – Ogrody  
11. Mieszkowska Stanisława Ul. Skłodowskiej – Milionerów  
12. Kujawa Rafał Ul. Warszawska – przed stadionem  
13. Stępowski Marek Ul. Traugutta i okolice.  
   

Lewa strona od Warszawskiej:

 

   
14. Zacharzewski Wojciech Ul. Warszawska – za Stylową  
15. Adamiak Marek Ul. Staszica  
16. Małecka Elżbieta Ul. Senatorska  
17. Dębek Maria Ul. 600-Lecia – Cebulki  
18.

19.

Wójcicka Maria

Chojnacki Benedykt

Ul. Żeromskiego – Cebulki

Ul. Żeromskiego i Pokoju.

 
   

Victoria:

 

   
20. Stopińska Krystyna Nowa Victoria.  
21. Słomińska Teresa Stara Victoria  
   

Rada Honorowa:

 

   
22 Leszczyńska Aniela    
23. Wolski Marek    
24. Jeznach Adam.    
25. Kwiatkowski Marek.