Witamy na stronie
Parafii Św. Wawrzyńca w Sochaczewie
Msze Święte:
Dni powszednie:
6:30, 7:00, 7:30, 8:00, 17:30, 18:00

Niedziele i Święta:
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 16:30, 18:00

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMNETU - CODZIENNIE OD 08:30 do 17:00
Kancelaria Parafialna czynna:
w dni powszednie od 10:00 do 12:00
oraz od 16:00 do 17:00
(z wyjątkiem świąt kościelnych i pierwszych piątków miesiąca)

W ważniejszych sprawach Ks. Proboszcz przyjmuje w godz. 8:30-9:00

Parafia Św. Wawrzyńca w Sochaczewie

"Spraw, abyśmy miłowali to, co on miłował, i wypełniali to, czego uczył" tel.: (46) 862 31 80

Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna – 21.05.17 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna – 21.05.17 r.

 

  1. W tym tygodniu:

– biały tydzień dla dzieci komunijnych codziennie o godz. 18.00.

– nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. wieczornej; dziś o 17.30.

– w środę – wspomnienie N.M. Panny Wspomożycielki Wiernych;

– nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

– w piątek – wspomnienie św. Filipa Nereusza.

– w sobotę o g. 19.00 – Maryjny Koncert pt. „ Usłysz nas Matko Boża”

w wykonaniu 5 chórów, organizowany przez Oddział Warszawski Polskiego Związku Chórów i Orkiestr; serdecznie wszystkich zapraszamy.

 

  1. W tym tygodniu weźmiemy udział w majówkach przy kapliczkach i krzyżach, codziennie o godz. 19.30.

– w poniedziałekCzyste, Czerwonka Wieś,

Czerwonka Parcel przy kolei i przy Żyrardowskiej.

– we wtorekWójtówka, ul. Głowackiego, ul. Traugutta, ul. Gawłowska,

– w środęul. Licealna, Al. 600-Lecia, Os. za Stadionem, Sochaczew Wieś.

– w czwartekul. Rozlazłowska , Kuznocin Dolny,  Kazimierów, ul. Płocka.

– w sobotę: – Jubileusz naszej „ Osiemdziesiątki” – Msza św. o godz. 10.00.

– konsekracja biskupia w katedrze o 10.30 Ks. Andrzeja Józwowicza,

kapłana z naszej diecezji, na nuncjusza Apostolskiego w Rwandzie.

  1. W przyszłą niedzielę:

– Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

– w tym dniu przypada rocznica śmierci Sł. B. Kard. Stefana Wyszyńskiego.

rocznica I Komunii św. o g. 11.00; spowiedź dla dzieci w piątek o 17.30.

w Miedniewicach 250 Rocznica Koronacji Cudownego Obrazu o g. 12.00.

 

  1. Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej podaje informację, iż w każdą I-szą sobotę miesiąca w Niepokalanowie podczas Mszy św. o godz. 11.00 można zawierzyć opiece Niepokalanemu Sercu Maryi siebie i swoich bliskich.

Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na pielgrzymkę do Gietrzwałdu;

– jest to pielgrzymka Jubileuszowa w 140 rocznicę objawień M. Bożej.

– wyjazd dnia 10 czerwca; zapisy u Ks. Andrzeja lub w sklepiku.

 

  1. Trwają zapisy:

– na spotkanie kobiet w sanktuarium M.B. Jazłowieckiej w Szymanowie;

wyjazd w najbliższą sobotę o godz. 9.00 / w programie zawierzenie kobiet M. Bożej oraz piękny koncert Antoniny Krzysztoń/.

– na ogólnopolską pielgrzymkę Kół Różańcowych na Jasną Górę – 3.06.17

 

  1. Prasa katolicka w sklepiku parafialnym.
  2. W tym tygodniu odeszli do wieczności ….

Intencje Mszy Świętych

 Intencje Mszy Świętych

Od 21 maja – do 28 maja 2017 roku

Niedziela – 21 maja 2017   VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

6:30 + Eugeniusza Cybulskiego w 2 rocz. śm i rodzinę Piotra, Stanisławę, Kazimierza, Włodzimierza Buczków

8.00 + Zofię Bujanowską

8:00 + Janinę Czubak (21 greg).

9:30 + Marcjannę i Rocha Wrońskich

11:00 Pierwsza Komunia Święta

12:30 + Annę i Tadeusza Świniarskich

12:30 + Helenę Grzywacz w 2 rocz. sm.

12:30 * O Boże błg. i opiekę M.B dla Ks. Grzegorza Słomińskiego i Ks. Krzysztofa Niżniaka

16:30 + Annę Wiśniewską

18:00 + Stanisława, Władysława Bocheń.

Poniedziałek – 22 maja 2017

6:30 8 w int. Bogu wiadomej

7:00 * O Boże błg. dla Beaty z rodziną potrzebne łaski i zdrowie

7:30 + Janinę Czubak (22 greg).

8:00 + Feliksę Charazińską, Wandę, Konstantego, Mieczysława Kozłowskich

17:30 + Izabelę i Edwarda Urbanów

18:00 + Stefanię, Stefana, Marka, Jerzego, Mariannę Marcinkowskich, Krystynę i Tadeusza Kozelskich

Wtorek – 23 maja 2017

6:30 + Henryka Zduńczyka w 12 rocz. śm, Stefanię, Stanisława Zduńczyków

7.00 + Kazimierę Paszkowską

7:30 + Janinę Czubak ( 23 greg)

8:00 + Eugeniusza Rębiszewskiego w 8 rocz. śm.

17:30 + Mariana Banasikowskiego w 2 rocz. sm

18:00 + Jadwigę, Stanisława, Danutę Laskowskich

Środa – 24 maja 2017

6:30 + Iwonę Janiszewską – int. od przyjaciół i znajomych

7.00 + Tadeusza cichockiego

7.30 + Janinę Czubak (24 greg).

8.00 + Cecylię Bargieł

17.30 + Janinę Klocek w 19 rocz. śm, Tadeusza Uściłowskiego w 13 rocz. śm, Władysława, Agnieszkę Uściłowskich

18:00 * Nowenna

Czwartek 25 maja 2017

6:30 + Janinę i Adama Majewskich

7:00 + Janinę, Józefa Moszczyńskich w rocz. sm.

7:30 + Janinę Czubak (25 greg).

8:00 + Marię Feliga w 23 rocz. śm

17:30 + Stanisława Wernika w 4 rocz. śm

18:00 + Zofię Zielińską w 11 rocz. śm, Józefę Zielińską w 25 rocz. śm, Petronelę Wojciewską w 25 rocz. sm

Piątek –   26 maja 2017  

6:30 + sabinę i Stanisława Ozimkiewiczów dziadków Dobrzeleków , Bieńków, Ozimkiewiczow.

7:00 + Janinę i Józefa Błońskich i Jerzego Chmielwskiego

7:30 + Janinę Czubak (26 greg).

8:00 + Zbigniewa Krawczyńskiego, Mariannę i Ryszarda Rok

17:30 + Alinę Jaczyńską w 3 rocz. śm, zm. z rodz. Heleniak i Łazarzów Aleksandra Jaczyńskiego, zm. rodz. Helenę antoniego Jana Pręgowskich.

18:00 + Lucjan Kwapisiewicza w 3 rocz. sm

18:00 + Zofię Gonta, Janinę Pytkowska, Elżbietę Pytkowską, Ryszarda Pytkowskiego

Sobota – 27 maja 2017      

6:30 + Stefanię Szpilską, Rozalię Winewską, weronikę Ciesielską.

7:00 + Barbarę Żaczek w 1 rocz. sm

7:30 + Janinę Czubak (27 greg)

8:00 + Tomasza Gołębiowskiego w 21 rocz. sm.

17:30 * O Boze błg. potrzebne łaski i zdrowie dla Marianny Słomskiej z okazji dnia Matki od córki Katarzyny i syna Tomasza

18:00 + Wojciecha Bliźniaka

„Niech EUCHARYSTIA kształtuje Wasze ŻYCIE …”

                                                                                                                                św. Jan Paweł II

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

 

  1. Leszek Jarosław Dąbrowki z ul. Staszica
  2. Marianna Zielińska z Kaźmierowa

3 Zbigniew Tomczak z Warszawy

 

 

 

Nazwisko imię Radnych Rady Parafialnej od 31.08.2016 r.

  Nazwisko imię Radnych Rady Parafialnej od 31.08.2016 r.  

                 Rejon.

 
 

 

 

Za Bzurą:

 

 

   
1. Karczewski Jerzy Kuznocin  
2. Ostrowska Alina Kuznocin  
3. Parśniak Teresa ul. Pułaskiego  
   

Czerwonka Parcel:

 

   
4. Kiewel Grażyna Czerwonka P.  
5. Nagłowska Rita Czerwonka P.  
6. Gontarz Bogumiła Czerwonka P.  
   

Wójtówka, Sochaczew Wieś:

 

   
7.   Jóźwiak  Katarzyna Wójtówka, Sochaczew Wieś.  
   

Prawa strona od Warszawskiej:

 

   
8. Fortuna Zbigniew Ul. Olimpijska – za Stadionem  
9. Tekliński Marek Ul. Piłsudskiego / Ogrodnik/  
10. Duński Stanisław Ul. Piłsudskiego – Ogrody  
11. Mieszkowska Stanisława Ul. Skłodowskiej – Milionerów  
12. Kujawa Rafał Ul. Warszawska – przed stadionem  
13. Stępowski Marek Ul. Traugutta i okolice.  
   

Lewa strona od Warszawskiej:

 

   
14. Zacharzewski Wojciech Ul. Warszawska – za Stylową  
15. Adamiak Marek Ul. Staszica  
16. Małecka Elżbieta Ul. Senatorska  
17. Dębek Maria Ul. 600-Lecia – Cebulki  
18.

19.

Wójcicka Maria

Chojnacki Benedykt

Ul. Żeromskiego – Cebulki

Ul. Żeromskiego i Pokoju.

 
   

Victoria:

 

   
20. Stopińska Krystyna Nowa Victoria.  
21. Słomińska Teresa Stara Victoria  
   

Rada Honorowa:

 

   
22 Leszczyńska Aniela    
23. Wolski Marek    
24. Jeznach Adam.    
25. Kwiatkowski Marek.    
       
       
       
       
       
       
       
       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spotkania Grup Parafialnych w roku 2016 /2017

Spotkania Grup Parafialnych w roku 2016 /2017

 

  1. Dzieci:

– Ministranci i kandydaci – sobota 9.00 – na plebanii / Ks. Jarosław /

– Bielanki – II i IV sobota 9.00 –  / Ks. Łukasz, P. Agnieszka /

– Scholka Dziecieca AWE – sobota 10.00 – sala chóru

Ks. Łukasz, S. Aurelia, Pani Ania, Pan Piotr /

– Oaza Dzieci Bożych – sobota 10.00 – Ks. Łukasz i p. Agnieszka.

– Wspólnoty Różańcowe – w szkołach – / katechetki /

 

  1. Młodzież:

– Oaza Młodzieżowa – piątek 19.00 – na plebanii / Ks. Dariusz /

– Lektorzy – piątek 19.00 – kaplica na plebanii / Ks. Jarosław/

– Schola Młodzieżowa EMMANUEL– piątek 18.30 – sala chóru

/ Ks. Dariusz /

 

  1. Dorośli

– Stowarzyszenie Rodzin Katolickich – II poniedziałek miesiąca

– plebania / Ks. Andrzej/

– Oaza Rodzin – w domach / Ks. Łukasz, Ks. Dariusz /

– Chór Parafialny – czwartek 18.00 – sala chóru

/ P. Czesław Cieślak, P. Organista, Ks. Prob./

– Wspólnoty Różańcowe – II sobota m-ca 14.00 – kaplica M.B.

/ Pani Ela Małecka, Ks. Prob./

– Rycerstwo Niepokalanej – I sobota miesiąca – 6.30 – kaplica M.B.

/ Ks. Andrzej/

– AA – niedziela 10.00; środa 18.00 – na plebanii / Ks. Dariusz /

– Totus Tuus – okazjonalnie

– Asysta Kościelna – okazjonalnie.

– Rodzina Radia Maryja – 1-szy poniedziałek – 18.00

kościół i Ostoja / Ks. Andrzej/

– Caritas / Świetlica, Jadłodajnia, Sklepik/ – Ks. Andrzej

 

 

 

   Każdy jest zaproszony do uczestnictwa w tych grupach!

   Znajdź swoje miejsce w parafii !