Witamy na stronie
Parafii Św. Wawrzyńca w Sochaczewie
Msze Święte:
Dni powszednie:
6:30, 7:00, 7:30, 17:30, 18:00

Niedziele i Święta:
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 16:30, 18:00

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMNETU - CODZIENNIE OD 08:30 do 17:00
Kancelaria Parafialna czynna:
w dni powszednie od 10:00 do 12:00
oraz od 16:00 do 17:00
(z wyjątkiem świąt kościelnych i pierwszych piątków miesiąca)

W ważniejszych sprawach Ks. Proboszcz przyjmuje w godz. 8:30-8:30

Parafia Św. Wawrzyńca w Sochaczewie

"Spraw, abyśmy miłowali to, co on miłował, i wypełniali to, czego uczył" tel.: (46) 862 31 80

Ogłoszenia duszpasterskie – 29 Niedziela Zwykła – 21.10.18 r.

   Ogłoszenia duszpasterskie – 29 Niedziela Zwykła – 21.10.18 r.

 

  1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

– dzisiaj – o godz. 17.30

– w tygodniu – dla dzieci o godz. 16.45, dla dorosłych o godz. 18.30.

 

  1. W tym tygodniu:

– jutro – liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II;

               po wieczornym różańcu zapraszamy na Akademię Papieską

               w wykonaniu młodzieży z naszej „ Osiemdziesiątki”;

              „40-Lecie pontyfikatu św. Jana Pawła II – Myśląc Ojczyzna”.

– w środę – o godz. 18.00 – nowenna do M. Bożej.

– w sobotę o godz. 10.00 – spotkanie dla dzieci komunijnych wraz

z rodzicami.

  1. Zbliżają się dni szczególnej modlitwy w intencji zmarłych.

Wypominki roczne i jednorazowe oraz Msze św. listopadową można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

Pamiętajmy o naszych zmarłych rodzicach, dziadkach, rodzeństwie, dzieciach a także o tych, którzy za życia prosili nas o modlitwę i którym winniśmy modlitewną pamięć.

Kościół modli się codziennie za zmarłych w każdej Mszy św., a w każdą niedzielę wymienia imiona naszych zmarłych w modlitwie wypominkowej.

 

  1. Zbliżają się dni szczególnej pamięci o zmarłych.

– pamiętajmy o porządkowaniu grobów oraz o godnym zachowaniu się na cmentarzu.

znicze Caritas z napisem „spieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą” są do nabycia w sklepiku parafialnym.

– pamiętajmy o opłatach dzierżawy za groby, na naszym i na innych

cmentarzach.

  1. Wraz z młodzieżą z naszej parafii zapraszamy na „ Noc Świętych”, która

odbędzie się 31 października, w następną środę, o godz. 19.00.

 

  1. W najbliższą sobotę o godz. 15.00 odbędą się obłóczyny w naszym Seminarium; nasz parafianin kl. Piotr Ornafa przywdzieje strój duchowny – sutannę. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Seminarium.

 

  1. Prasa katolicka oraz religijne pamiątki w sklepiku.

 

  1. W tym tygodniu odeszli do wieczności …

 

 

Intencje Mszy Świętych

Intencje Mszy Świętych

od 21października do 27 października 2018 r.

 

Niedziela – 21 października 2018 r. – 29 Niedziela Zwykła

6:30 + Halinę (2 r. śm.) i Józefa (33 r. śm.) Jasińskich

8:00 1) + Stanisława Gasika (greg. 21)

2) + Jerzego Chmielewskiego, Janinę i Józefa Błońskich

3) + Arkadiusza Ciećwierza (2 r. śm.)

9:30 + Henryka, Franciszkę i Józefa Aleksandrowiczów, Helenę, Piotra i Tadeusza

Stępniów

11:00 + Aleksandra (38 r. śm.) i Mariannę Wódka z ich rodzicami

12:30 1) – Za parafian

2) + Irenę i Piotra Durzyńskich

16:30 + Halinę i Zygmunta Jankowskich

17:30 – Nabożeństwo różańcowe

18:00 + Pawła Młyńskiego (ur.)

 

Poniedziałek – 22 października 2018 r. – wsp. św. Jana Pawła II

6:30 – O Boże błog., op. Matki Bożej i zdrowie dla Beaty i Tomasza (24 r. ślubu) oraz

ich dzieci

7:00 1) + Ryszarda Wójcickiego, zm. z rodz. Wójcickich i Strzelczyków

2) + Michalinę i Wacława Trzaskawków

7:30 + Stanisława Gasika (greg. 22)

16:45 – Nabożeństwo różańcowe dla dzieci

17:30 + Przemysława Kapuścińskiego

18:00 + Jerzego Figaszewskiego oraz zmarłych z rodziny, Helenę i Bronisława Raczków

18:30 – Nabożeństwo różańcowe

 

Wtorek – 23 października 2018 r.

6:30 – O Boże błog., op. Matki Bożej i zdrowie dla Klary (1 r. ur.) i Sary (5 r. ur.)

7:00 + Helenę Dolniak (10 r. śm.), zm. z rodz. Dolniaków

7:30 + Stanisława Gasika (greg. 23)

16:45 – Nabożeństwo różańcowe dla dzieci

17:30 + Stanisława (17 r. śm.) i Klementynę Olejników

18:00 + Mariannę i Henryka Popowskich, Annę Bolimowską

18:30 – Nabożeństwo różańcowe

 

Środa – 24 października 2018 r.

6:30 + Stanisława Gasika (greg. 24)

7:00 + Sławomira Kalińskiego

7:30 + Mariusza i Jana Mazików, Helenę i Jana Durków

16:45 – Nabożeństwo różańcowe dla dzieci

17:30 + Rafała Kwieka (im.)

18:00 – Msza święta z Nowenną

18:30 – Nabożeństwo różańcowe

Czwartek – 25 października 2018 r.

6:30 + Stanisława Gasika (greg. 25)

7:00 + Helenę (40 r. śm.) i Mariana Gamoń

7:30 + Alicję i Tadeusza Buczków

16:45 – Nabożeństwo różańcowe dla dzieci

17:30 + Stanisławę i Edwarda Gołaszewskich

18:00 + Marię (8 r. śm.) i Jana (28 r. śm.) Jamka

18:30 – Nabożeństwo różańcowe

 

Piątek – 26 października 2018 r.

6:30 + Stanisława Gasika (greg. 26)

7:00 + Tadeusza Wawrzyniaka

7:30 + Janinę Pawłowską (24 r. śm.), zm. z rodz. Kozłowskich i Pawłowskich

16:45 – Nabożeństwo różańcowe dla dzieci

17:30 + Henryka Osieckiego

18:00 1) + Józefa Markiewicza (3 r. śm.)

2) + Włodzimierza Grochockiego, Marię i Tadeusza Rutkowskich

18:30 – Nabożeństwo różańcowe

 

Sobota – 27 października 2018 r.

6:30 + Helenę, Władysława i Eugeniusza Gala, Jacka Niteckiego

7:00 1) + Stanisława Gasika (greg. 27)

2) – int. dziękczynna za dar beatyfikacji Matki Celiny z prośbą o beatyfikację

Matki Jadwigi

7:30 + Sabinę i Ryszarda Urbańskich

10:00 – Msza dla dzieci komunijnych

17:00 – ślub: Ewa Patłaczyńska i Łukasz Wacław Foryszewski

18:00 + Stanisławę (8 r. śm.) i Wacława Żakowskich

18:30 – Nabożeństwo różańcowe

 

Bożemu Miłosierdziu polecamy ś.p. zmarłych:

  1. Władysławę Cieślak, ul. Targowa
  2. Stanisław Mikołajczyk, ul. Chełmońskiego
  3. Edward Jaworski, ul. 1-go Maja
  4. Paweł Dymek, Kąty
  5. Józef Wiśniewski, Kutno

Katechezy przedmałżeńskie

Katechezy przedmałżeńskie

głoszone w parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie – rok 2018

w każdą niedziele o godzinie 19.00 na Plebanii

 

Lp.

Temat katechezy… Data spotkania Osoba prowadząca
 

1.

 

Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?

 

23 09 2018 r.

 

ks. Łukasz Warzyński

 

2.

Miłość w małżeństwie (drogi i rozdroża miłości). 30 09 2018 r. p. Irena Andrzejewska
 

3.

Tworzenie i trwałość wspólnoty małżeńskiej. 07 10 2018 r. p. Agnieszka Pietrzak Guźda
 

4.

Odpowiedzialne rodzicielstwo – regulacja poczęć. 14 10 2018 r. p. dr Ewa Mańkowska
 

5.

Co to znaczy wierzę? Co to znaczy być chrześcijaninem?

 

       21 10 2018 r. ks. Grzegorz Krupa
 

6.

Powołanie do społeczności wierzących (Kościół to MY).

 

28 10 2018 r. ks. Tomasz Staszewski
 

7.

Dzieci i tworzenie środowiska wychowawczego.  

04 11 2018 r.

ks. Łukasz Warzyński
 

8.

Kształtowanie życia rodzinnego (życie religijne, organizacja, obyczaje).

 

         11 11 2018 r.   p. Agnieszka Pietrzak Guźda
 

9.

Bóg chce nas zbawić w kościele (Sakramenty). 18 11 2018 r  

ks. Tomasz Staszewski

 

10.

Małżeństwo Sakramentem (omówienie liturgii Sakramentu, sprawy związane z uroczystością ślubu).

 

25 11 2018 r Ks. Piotr Żądło- Proboszcz

 

 

Nazwisko imię Radnych Rady Parafialnej od 31.08.2016 r.

  Nazwisko imię Radnych Rady Parafialnej od 31.08.2016 r.  

                 Rejon.

 
 

 

 

Za Bzurą:

 

 

   
1. Karczewski Jerzy Kuznocin  
2. Ostrowska Alina Kuznocin  
3. Parśniak Teresa ul. Pułaskiego  
   

Czerwonka Parcel:

 

   
4. Kiewel Grażyna Czerwonka P.  
5. Nagłowska Rita Czerwonka P.  
6. Gontarz Bogumiła Czerwonka P.  
   

Wójtówka, Sochaczew Wieś:

 

   
7.   Jóźwiak  Katarzyna Wójtówka, Sochaczew Wieś.  
   

Prawa strona od Warszawskiej:

 

   
8. Fortuna Zbigniew Ul. Olimpijska – za Stadionem  
9. Tekliński Marek Ul. Piłsudskiego / Ogrodnik/  
10. Duński Stanisław Ul. Piłsudskiego – Ogrody  
11. Mieszkowska Stanisława Ul. Skłodowskiej – Milionerów  
12. Kujawa Rafał Ul. Warszawska – przed stadionem  
13. Stępowski Marek Ul. Traugutta i okolice.  
   

Lewa strona od Warszawskiej:

 

   
14. Zacharzewski Wojciech Ul. Warszawska – za Stylową  
15. Adamiak Marek Ul. Staszica  
16. Małecka Elżbieta Ul. Senatorska  
17. Dębek Maria Ul. 600-Lecia – Cebulki  
18.

19.

Wójcicka Maria

Chojnacki Benedykt

Ul. Żeromskiego – Cebulki

Ul. Żeromskiego i Pokoju.

 
   

Victoria:

 

   
20. Stopińska Krystyna Nowa Victoria.  
21. Słomińska Teresa Stara Victoria  
   

Rada Honorowa:

 

   
22 Leszczyńska Aniela    
23. Wolski Marek    
24. Jeznach Adam.    
25. Kwiatkowski Marek.