OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkiego Postu – 03.03.2024 r.

1. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa:
– w piątek Droga Krzyżowa – dla dzieci o 16.45,
– dla dorosłych i młodzieży o 18.30.
– w niedziele o godz. 17.30 – Gorzkie Żale z nauka pasyjną.
– rekolekcje wielkopostne rozpoczynają się w V Niedziele
W. Postu – 17 marca.


2. Ofiary na kwiaty do Grobu Bożego możemy składać do puszki przy Krzyżu.

3. W tym tygodniu:
– jutro – święto św. Kazimierza, Królewicza.
– w środę – nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
– w piątek – o godz. 18.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych.

4. Jutro o godz. 18.00 powitamy relikwie bł. Rodziny Ulmów.
– o godz. 18.00 – Msza św. w intencji Rodzin oraz pokoju.
– Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Bp Wojciech Osial.
– o godz. 20.00- różaniec
– o godz. 21.00- Apel Jasnogórski z litanią do bł. Rodziny Ulmów.
– o 21.30 – Msza św. w intencji wszystkich małżonków, oraz małżonków
oczekujących na potomstwo, małżonków którzy utracili dziecko
oraz którzy oczekują na poczęcie dziecka.
– o godz. 22.30 – różaniec.
– czuwanie trwać będzie do północy.


5. We wtorek – drugi dzień nawiedzenia:
– o godz. 8.00 do 12.00 – różaniec, czuwanie DKS, Przedszkola i w ciszy.
– o godz.12.00 – Msza św. – dziadkowie modlą się za wnuczęta.
– o godz. 14.00 – różaniec
– o godz. 15.00 – Droga Krzyżowa z Rodziną Ulmów.
– o godz. 16.30 – Msza św. dla dzieci i młodzieży.
– o godz. 17.20 – pożegnanie relikwii.
Miejmy czas na modlitwę przy bł. Rodzinie Ulmów.

6. Trwają zapisy na pielgrzymki:
– całonocne czuwanie przed cudownym obrazem M. Bożej
Jasnogórskiej. Wyjazd w piątek 22 marca o godz. 16.00;
powrót w sobotę rano.
– do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu; wyjazd 19.03; zapisy w sklepiku.
– są jeszcze 3 wolne miejsca na pielgrzymkę wrześniowa do Gruzji.

7. W sklepiku jest do nabycia prasa katolicka.

 

 

Spotkania Grup Parafialnych w roku 2023/2024

1. Dzieci:

– Ministranci i kandydaci – sobota 9.00 – na plebanii / Ks. Łukasz /

– Bielanki – II i IV sobota  9.00 –  / Ks. Karol,  P. Agnieszka /

– Scholka Dziecieca  „Śpiewajmy Mu” – sobota – 9.00 – sala chóru

                                   Ks. Jakub, Pani Weronika, Pan Pani Agnieszka /

2. Młodzież:

– Grupa Młodzieżowa – piątek 19.00 – na plebanii / Ks. Karol /

– Lektorzy – piątek 19.00 – kaplica na plebanii / Ks. Łukasz/

– Schola Młodzieżowa EMMANUEL– sobota 15.00 – sala chóru

                                                             / Ks. Jakub, Pani Jola K./

3. Dorośli

– Stowarzyszenie Rodzin Katolickich oraz Rodzina Radia Maryja

                             – II środa miesiąca,  plebania / Ks. Karol/.

– Oaza Rodzin – w domach / Ks. Karol, Ks. Jakub /

– Chór Parafialny – czwartek 18.30 – sala chóru

                               / P. Iwona Niemyjska, P. Organista, Ks. Prob./

– Wspólnoty Różańcowe – II sobota m-ca 14.00 – kaplica M.B.

                                                               / Pani Ela Małecka, Ks. Prob./

– Rycerstwo Niepokalanej – I sobota miesiąca – 6.30 – kaplica M.B.

                                                                    / Pani Alicja B.,  Ks. Prob./

– AA – niedziela 10.00; środa 18.00 – na plebanii / Ks. Karol /

– Asysta Kościelna – okazjonalnie / Ks. Łukasz /

– Caritas / Świetlica, Jadłodajnia, Sklepik, Chorzy/ – Ks. Jakub

Każdy jest zaproszony do uczestnictwa w tych grupach!

Znajdź swoje miejsce w parafii !